EnterpriseAzerbaijan.com internet portalın yaradılması
EnterpriseAzerbaijan.com Portalı Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 6 dekabr tarixli 1138 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasında ağır sənaye və maşınqayırmanın inkişafına dair Strateji Yol Xəritəsi"nin 3.1.1-ci tədbirinin icrası ilə əlaqədar olaraq yaradılmışdır.
Portalın missiyası Azərbaycan Respublikasının hüquqi və fiziki şəxsləri tərəfindən hazırlanan investisiya layihələri, aktivlər, təbii resurslar və yerli investorlara təqdim edilməsi və bu layihələrin maliyyələşməsi üçün əlverişli platformanın yaradılmasıdır.

О создании EnterpriseAzerbaijan.com интернет портала
Портал EnterpriseAzerbaijan.com был создан в связи с осуществлением мер в соответствии со статьёй 3,1,1 "Стратегической дорожной карты по развитию тяжелой промышленности и машиностроения в Азербайджанской Республике" утвержденной Указом Президента Азербайджанской Республики 6 декабря 2016 года №1138.
Миссия портала EnterpriseAzerbaijan.com заключается в предоставлении информации иностранным и отечественным инвесторам по инвестиционным проектам, активам, природным ресурсам и инвестиционным возможностям, подготовленные со стороны юридических и физических лиц Азербайджанской Республики, и созданию благоприятной платформы для финансирования этих проектов.